Metal-legions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Metal-legions

Ovo je forum napravljen od strane metalaca iz Bijeljine...Vode ga Apsorbia i Demonic...Na forumu naci cete teme koje se ticu metal muzike i koncerata.Moci cete skinuti video snimke, kao i muziku.


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Eseni; sekta na izvoru hriscanstva?

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Čet Jun 19, 2008 11:54 am

Black Widow

Black Widow
Moderator

Do sredine XX vea, za Esene se znalo samo po retkim svedocanstvima, narocito u delima jevrejskog pisca iz I veka Josipa Flavija. Sve se slucajno poremetilo 1947, na obalama Mrtvog mora, nedaleko od naselja Kumran. Neki beduin je , tragajuci za svojom izgubljenom kozom, upao u pecinu i otkrio zemljane cupove u kojima su bili pergamenti. Prodati najpre nekom antikvaru u Vitlejemu, oni su zatim povereni Biblijskoj skoli iz Jerusalima koja ih datira U Isusovo doba. Sistemacnija pretrazivanja su preduzeta izmedju 1947. i 1956; iskopano je vise stotina rukopisa koji su poticali iz pecina. Sto je jos neobicnije, arheolozi su nedaleko odatle otkrili ostatke antickog manastira. Brzo je ustanovljeno da rukopisi poticu iz manastirske biblioteke, a za manastir se pokazalo da je bio sediste esenske sekte. Za nekoliko godina, bratstvo je izneto na svetlo dana

2Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Re: Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Pon Jun 23, 2008 2:02 pm

cripple_bastard

cripple_bastard

Ishta sad treba da se uchlanimo u tu sektu. Very Happy I nije 4a nisi rekla u shta su werowali i tak ta sranja.

3Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Re: Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Pon Jun 23, 2008 6:58 pm

Black Widow

Black Widow
Moderator

cripple_bastard ::Ishta sad treba da se uchlanimo u tu sektu. Very Happy I nije 4a nisi rekla u shta su werowali i tak ta sranja.

Joj mrzelo me da prepisujem iz knjige
Jednom kada budem mala vremena ispisacu sve o njima al idem jos uvek u skolu pa nemam vremena
Jedino dodjem na forum da vidim ko je ts napisao i odem
Cim pocne raspust obecavam da cu se vise baviti ovom temom

4Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Re: Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Sre Jul 09, 2008 3:06 am

Soul of Death

Soul of Death

Izmisljotina

5Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Re: Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Pet Jul 18, 2008 4:24 pm

Black Widow

Black Widow
Moderator

Soul of Death ::Izmisljotina

E Kole rekla sam da necu da se svadjam sa tobom al aj molim te ne kenjaj vise
Im,am celu knjigu samo me mrzi da pisem o njima i sada nisam kuci
Kada dodjem ispisacu sve pa ti procitaj nesto i obrazuj se
Cak i ako jeste izmisljotina nije moja
Ako ti smeta ti se zali izdavacu, a ne seri ovde po forumu molim te

6Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Empty Re: Eseni; sekta na izvoru hriscanstva? Pet Jul 18, 2008 10:29 pm

Demonic

Demonic
Moderator

Soul of Death ::Izmisljotina

Boziji coek.... Laughing

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu